Deri Bot Seçimindeki Püf Noktalar

Sonbahar mevsiminin son zamanlarının gelmesi ile birlikte kış mevsiminin etkileri hissedilmeye başlandı. Gerek yağmurlarla gerekse de soğuk havalar ile kış ayları oldukça zorlu ve soğuk geçecek gibi duruyor. Bu soğuk zamanlarda bizim yanımızda olacak ve bizi soğuklardan koruyacak en önemli deri giyim ürünlerinden biri de deri bot olacaktır. Büyüklerimizin de her zaman söylediği gibi ayaklarımızı her sıcak tutmalıyız. Biz de bu yazımızda deri botların seçimi, kullanımı ve bakımı hakkında bilgi vereceğiz.

1-     Amacına Uygun Bot Seçin!

Beğenerek almış olduğumuz deri botlar her hava koşullarında kullanıma uygun olmayabilir. Bazı deri botlar suya dayanıklı olurken bazıları ise kolay bir şekilde su geçirebilmektedir. Eğer ki bot alırken bu önemli kritere dikkat etmezseniz çok sevdiğiniz botunuz sizi üzebilir ve ayrıca çok kısa süre içerisinde ilk gün ki görünümünü kaybedebilir.

Günlük hayatınızın büyük bir kısmını çalışarak yani kapalı ortamlarda geçiriyorsanız görünümü şık ve fiyatı daha uygun olan deri bot modelleri sizi mutlu edecektir. Eğer gününüzün büyük bir kısmını açık alanda geçiriyorsanız suya dayanıklı, daha sert yapıya sahip deri botlar sizi mutlu edecektir. Hafta sonları hobi olarak doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı gibi doğa sporları yapıyorsanız da outdoor botlar sizi her zaman mutlu edeceklerdir.

2-     Kullanırken Dikkat Edin!

Diğer yazılarımızda da çoğu zaman bahsettiğimiz konu olan dikkatli kullanımdan burada da bahsetmek gerek. Çünkü çoğumuz severek almış olduğumuz deri botlarımızı hor kullanıyoruz. Hor kullanmanın sonrasında ise deri botumuzun yapısı bozulacaktır.

En çok yapılan kullanım hatalarından biri deri kumaşa sahip botların aşırı yağışlı havalarda kullanılmasıdır. Bu kullanım sonrasında derinin yapısında aşırı derecede bozulmalar meydana gelecektir.

3-     Bakımları Aksatmayın

Deri bot kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken unsur bakım yapımıdır. Hayatın yoğun temposu sırasında her an yanımızda olan deri bot modelleri en azından haftalık bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Önerilen ise günlük kullanım sonrasında bakım yapılmasıdır. Bakım sırasında en çok dikkat edilmesi gereken unsur ise; deri botun direkt olarak ısıya maruz bırakılmamasıdır. Bırakıldığı taktirde ise derinin yüzeyinde çatlamalar meydana gelecektir.

Eğer sizlerde zor geçecek olan kış için hala bir deri bot almadıysanız sitemizi ziyaret ederek erkek deri bot modelleri ve bayan deri bot modelleri çeşitlerine ulaşabilirsiniz.Diğer Blog Yazılarımız

mesaj