Deri Ceket Nasıl Kombinlenir?

 

Deri ceket,bay bayan herkesin gardırobunda olması gereken günlük bir parçadır.  Sonbahar-kış  mevsimini vazgeçilmez bir ögesidir. Bu güzel kıyafet birçok parçayla giyilebilir. Doğru bir şekilde giyildiği zaman harika görünen bu kıyafet, yanlış giyildiği zaman kötü görüntülere sebep olabilir. 


Hem spor hem de daha farklı stillerde giyilebilen kullanışlı bir dış deri giyim ürünüdür. Günlük yaşantımızda sık sık kullandığımız deri ceketleri gece yemeğe giderken, abiye kıyafetlerimizin üzerine de kombin etmemiz mümkündür.


İşte sizlere bay-bayan deri ceket kombini ile ilgili ipuçları;


1-Blue Jean ile


Sokak stili olarak karşımıza sıkça çıkan deri ceket- Jean ikilisi gerçekten de casual bir tarz oluşturmak isteyenler için en önemli iki parçadır. Aynı zamanda deri ceket size çok isyankar geliyorsa bu havayı kırmak için Jean kullanmak daha iyi olacaktır.


2-İnce Kazak ile


Deri ceketleri sonbahar aylarında ince kıyafetlerle giyebiliyoruz fakat soğuk kış aylarında pek mümkün olmuyor. Deri yapısı nedeniyle soğuk aylarda üşümemize neden olabilir. Soğuk günlerde deri ceketimizi kazaklarla kombin etmek doğru olabilir ama kalın kazaklar ile değil. Kalın kazaklar deri ceketin içinde potluk yapabilir ve sizin da kalın görünmenize neden olabilir. Bu sebeple ince kazakların içine badi, içlik gibi ürünler tercih edilirse hem görüntü güzel olur hem de kış günlerinde dışarıda üşümenizi engeller.


3-Gömlek ve Süveter ile


Ceketi gömlek ve süveter ile de kombinleyebilirsiniz. Tabi bunu yaparken gömlek ve süveter renginin  deri ceket ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.


4-Aynı Renk Ayakkabı ve Kemer ile


Erkek giyiminde deri ceket konusunda dikkat edilmesi gereken konu ayakkabı, kemer ve deri ceket renklerinin birbirleri ile olan uyumudur. Siyah bir deri ceket giyiyorsanız kemer ve ayakkabınızın da deri ceket kombininde aynı renk olması önemlidir.


5-Kapüşonlu Sweatshirt ile


Deri ceketinizin içine kapüşonlu sweatshirt giyerek spor rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. Sweatshirtün kapüşonu deri ceketinizin dışında olacak şekilde kullanmalı ve sweatshirt polarlı olmamalıdır.


6-Etek ile


Kıştan çıkmış ilkbaharın o hoş esintili havalarında deri ceketinizi spor hoş bir etekle kombinleyebilirsiniz. Altına bot veya spor ayakkabılarınızı giyerek sokak modasına ayak uydurabilirsiniz. Eğer çorap giymek isterseniz de ince çoraplar tercih etmelisiniz.


7-Elbise ile


Elbise ile deri ceket kombini yaparken dikkat edilmesi gereken konu elbisenin boyu ve desenleridir. İlkbahardan kalma desenli uçuş uçuş uzun bir elbisenizi, düz giyeceğiniz elbisenin renklerine uyan bir deri ceket ile kombin yapmanız mümkün. Kalem elbiseler altına stiletto ile oldukça klasik bir hava yaratır. Bu havayı biraz kırmak istiyorsanız, omuzlarınıza güzel, elbiseye uyumlu bir deri ceket alabilirsiniz.


Diğer Blog Yazılarımız

mesaj