Deri Ceket Nasıl Seçilir ?

 

 

   Deri ceketler günlük hayatta sıkça tercih ettiğimiz, tarzımızı tamamlayan en önemli parçalardan birisidir. Ancak deri ceket alırken de dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Renk , stil ,beden seçimleri ceketin üzerinizdeki duruşunu ve havalı görüntüsünü değiştirebiliyor. Sizde bu yazımızda deri ceketi nasıl seçmeniz gerektiği ile ilgili ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

   Deri ceket alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi ceketin stilidir diyebiliriz. Deri ceket alacağınız zaman öncelikle hangi tarz alacağınıza karar vermeniz gerekir. Klasik kesim ya da spor kesim tercih edilebilir. Spor ceketler gündelik hayatta daha sık tercih edilirken klasik ceketler iş hayatında ya da özel günlerde tercih edilmektedir. Klasik deri ceket modelleri spor ceketlere oranla modadan daha az etkilendikleri için uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Ancak spor ceketler değişen modaya ayak uydurur ve sürekli yeni modeller ortaya çıkar.

   Stile karar verdikten sonra ikinci aşama hangi rengin tercih edileceğidir. Hangi rengin sizin için daha kullanışlı olacağını düşünerek hareket etmeniz ceketinizi uzun yıllar kullanmanızda size fayda sağlar. Klasik tarzda giyinen bir insansanız ve düzenli olarak ceketi giymeyi planlıyorsanız siyah ve kahverengini tercih edebilirsiniz. Ancak renkli giyinmeyi seven bir insansanız sarı, kırmızı, mavi gibi değişik renkleri de tercih edebilirsiniz.

   Beden seçimi de kullanış açısından önemli bir noktadır. Deri ceketi giydiğinizde içerisinde rahat hareket edebilmeniz gerekir. Deri ürünler esnek bir yapıya sahip olmadığı için küçük aldığınız deri ceketler sizi rahatsız edecektir. Çok bol ceketlerde hoş bir görüntü oluşturmaz ve sizi olduğunuzdan kilolu gösterir. Bu nedenle ceket ne çok bol ne çok dar olmalıdır. Bedeninize en uygun ceketi seçmeniz ceketinizi uzun yıllar kullanmanızı sağlar.

   Son ve en önemli nokta şüphesiz ki ceketin kalitesidir. Fazla para vermekten kaçınarak ucuza alınan ceketler kısa bir süre sonra soyulmaya ve hasar görmeye başlar. Bu durumu yaşamamak için kaliteli yerlerden ceket almak gerekir. Böylece uzun yıllar kullanılabilir.

   Yazımızda ki ipuçlarına dikkat ederek sizde kendi stilinize en uygun deri ceket modellerini bulabilirsiniz. www.dericlub.com.tr adresini ziyaret ederek kaliteli , tarzınızı yansıtacak deri ceketlere göz atabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız

mesaj