Deri Eldivenin Önemi

Sonbahar aylarında soğukların artmasıyla beraber hastalıklar kendini göstermeye başladı. Bu dönemlerde en çok ellerimiz zarar görmektedir.  Ellerimizin soğuktan çatlamasını ve gün boyunca bir çok yere dokunup bizlere hastalık bulaştırmasını istemeyiz. Bizde bu yazımızda ellerimizin dış etkilerden korunması için bize yardımcı olan deri eldivenin öneminden bahsedeceğiz.

Deri eldiven kullanımı yıllar öncesine dayanmaktadır. İlk insanların deriyi işlemesinden bu yana deri eldiven kullanımı, ellerin korunması amacı ile kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca savaş zamanlarında çeşitli ülkelerde askerler de çok yoğun bir şekilde kullanmışlardır. Günümüzde ise bu kullanım şekli elleri korumanın yanı sıra aksesuar olarak kullanılmaktadır. Deri eldivenler çoğu zaman iyi düşünülmüş bir kombinin tamamlayıcısı olmaktadır. Deri giyim ürünlerinin insan sağlığına da zararlı olmaması bu kullanım oranını ciddi oranda arttırmaktadır. 

Deri eldiven kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır;

1-) Su ile Temansından Kaçının

Deri eldivenler diğer deri ürünlerde de olduğu gibi yapısı gereği su ile temansı sonucu yapısında bozulmalar meydana gelmektedir. Yağmurlu ve karlı havalarda su ya da kar ile temansı sonrasında nemli bırakmayıp uygun şartlarda kurutulmalıdır. Önce ki haftalara yazdığımız Deri Ürünlere Dair Bilmeniz Gerekenler başlıklı yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz .Eğer ki bu hususa dikkat ederseniz sevdiğiniz deri eldiveninizi daha uzun süre kullanabilirsiniz. 

2-) Aşındırıcı Ortamlardan Kaçının

Deri eldivenlerin yapısı diğer deri ürünlere göre daha ince bir tabakadan meydana gelmektedir. Bu nedenle deri eldivenler çatlama ve yırtılmaya müsait bir yapıya sahiptirler. Bu durumların yaşanmaması ve deri eldivenin yapısını koruması için eldiven kullanırken yıpratıcı iş yapmaktan kaçınmalısınız.

Yukarıda yazdıklarımızın özet olarak deri aksesuarlardan biri olan deri eldivenin hem sağlık açısından hemde moda açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz. 

Çeşitli deri giyim ürünlerini ,deri aksesuarları inceleyip satın almak ve büyük indirim fırsatlarımızdan yararlanmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 


Diğer Blog Yazılarımız

mesaj