Deri etek nasıl kombinlenir?

 

Deri giyim her sezona ve her ortama uyum sağlayabilecek bir parçadı . Büyük markalarında üzerinde özenle durduğu, her ortama ve her kişiye uygun tarzların oluşturulduğu deri giyimi ile sizde farklı bir tarz edinebilirsiniz. Gardrobunuz da mutlaka bulundurmanız gereken en önemli deri parça ise deri eteklerdir. Deri etekte tıpkı diğer parçalar gibi iş görüşmelerinden hafta sonu gezmelerine kadar tüm anlarınızda kurtarıcınız olabilir. Özellikle kış sezonunun en özel parçalarından olan fakat bahar ve yaz dönemlerinde de vazgeçilmezlerimizden olan deri eteği kombinlemek oldukça kolaydır. Önemli olan eteğin modelini vücut proporsiyonunuza uygun olarak seçmenizdir.  Yanlış bir seçimi ne kadar doğru kombinlesenizde iyi bir sonuç elde edemezsiniz.

Her vücut tipine uyum sağlayabilecek çeşitli etek modelleri vardır. Eteğinizi seçerken en dikkat etmeniz gereken şey, vücut proporsiyonunuzdur. Önemli proporsiyon özellikleriniz ise bacak boyunuz, bel ve basen inceliğinizdir. Bu ölçülerinizi dikkate alarak öncellikle doğu etek türünüzü seçmeniz gerekir. Örneğin basenleriniz ince değilse kalem etek tarzında bir seçim yapmamalısınız. Bu sizi olduğunuzdan daha kilolu ve basık gösterecektir. Kalem deri etek yerine daha salaş ve yüksek belli dizinizin az yukarında veya aşağısında ki etekleri tercih edebilirsiniz. Bu tip eteklere genellikle A tipli etekler denir. Bu tarz, belinizi ince gösterirken basenlerinizin kalınlığını örterek sizi olduğunuzdan daha zayıf yansıtır.  Eğer düz bir vücuda sahipseniz, fazla kıvrımlarınız yoksa peplum tarzı etekler tercih ederek vücudunuzu olduğundan daha kıvrımlı gösterebilirsiniz. Vücut proporsiyonu ile ilgili bir sıkıntınız yoksa kendi tarzınıza göre istediğiniz eteği tercih edebilirsiniz.

Doğru etek tercihini yaptıktan sonra kombinlemek oldukça basittir. Deri giyimi her türlü parçaya ayak uydurabilecek fonksiyonelliğe sahiptir. Seçtiğiniz eteğin üzerine şık bir gömlek giyerek iş toplantılarınıza gidebilir veya kot bir çeket-gömlek giyerek günlük yaşantınızda kullanabilirsiniz. İsterseniz çok şık, isterseniz klasik veya spor olabilirsiniz. Midi boy bir eteği kısa bir üstle kombinleyerek farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Genellikle deri kombinlemelerinde sık rastlanan tek renk görüntüyü seviyorsanız. Tek bir renk üzerine yoğunlaşabilir ve metalik bir kemer veya aksesuar ile tarzına farklılık katabilirsiniz.

Gardrobunuzda mutlaka olması gereken ve deri giyimin en önemli parçalarından biri olan deri eteği edinerek, her sezon ve her ortamda uygun kombinlemeler ile kurtarıcı parçanız haline getirebilirsiniz. Deriye dair tüm ürün ve bilgileri edinmek için sayfamızı takip etmeyi unutmayın

Diğer Blog Yazılarımız

mesaj