Deri Mont Nasıl Seçilir?

 
 

Sonbahar mevsimine girmişken artık yavaş yavaş gardıroplardaki yazlık kıyafetler yerlerini mevsimlik eşyalara bırakıyor. Akşam vakitleri artık her zamankinden daha soğuk oluyor. Dışarı çıkarken muhakkak yanımıza deri ceket, mont tarzı şeyler alır hale geliyoruz.  Hal böyle olunca gardıroplar yenileniyor ve sonbahar alışverişi başlıyor. Bu yazımızda da deri mont seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlere bahsettik.


Deri montları alırken genel olarak ilk dikkat ettiğimiz göze hitap ediyor olmasıdır. Ama göze hitap edilirliğinin yanında aynı zamanda sizi sıcak tutması, uzun ömürlü bir kullanışa sahip olması gerekir. Sizin için seçim kriterini iki bölüm olarak ele aldık. Stil seçimi ve beden seçimi.


Stil seçimi


Deri mont modelleri farklı renk seçenekleriyle, farklı desen çizgileriyle üretilirler. Motorcu, spor, klasik, resmi, gündelik gibi pek çok stile uygun şekilde deri mont modelleri mevcuttur.  İlk defa bir deri mont sahibi olacaksanız siyah renkte bir mont tercih etmelisiniz ki hemen hemen her kıyafetinizle kombinleyebilin . Eğer ikinci deri montunuzu alacaksanız taba rengi, kahverengi gibi tonları seçmelisiniz. Farklı renklerde deri mont seçerseniz örneğin; sarı,  yeşil, kırmızı, mavi gibi.  Kombininizi kısıtlamış olursunuz.

 

Stil tercihinde bulunurken bir kere alayım uzun süre kullanayım derseniz klasik stil deri mont tercih etmelisiniz. Klasik deri mont modelleri uzun süre modası geçmeyen, her daim kabul gören parçalardır. Spor model deri mont seçimi yapmak istiyorsanız bir dahaki sezona aynı montu giyebilme garantisi vermiyoruz. Çünkü spor deri mont modelleri, her sezon trendleri değişen kıyafetlerdir. Gelişen yeni moda akımlarıyla çok çabuk demode olmaya elverişlidirler. Spor modeller,  güncel kalmayı tercih eden, her daim modaya ayak uyduran müşterilere daha uygundur.


Beden seçimi


Deri mont bedeninize tam oturmalıdır. Ne bol olmalı ne de çok dar olmalıdır. Özellikle omuz kısımları omuzlarınıza iyi şekilde oturmalıdır. Ne kadar iyi bir vücudunuz olsa da deri mont omzunuza tam oturmaz ise deri mont üstünüzde istediğiniz görüntüyü size vermez. İnternet üzerinden alacaksanız beden ölçülerinizi çok iyi bilmeniz gerekir. Bedeninizi öğrenmenize yarayacak ipucunu da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. 


Diğer Blog Yazılarımız

mesaj