Deri Ürünlerde Rengin Önemi

  

Her geçen yıl deri ürünlerin kullanım oranlarında ki artış, üreticileri farklı renk ve model ürünler üretmeye tabiri caizse zorlamıştır. Ancak kullanıcılar farklı modelden çok , trend olan ürünlerin farklı renklerini satın almayı tercih etmişlerdir. Bizde bu yazımızda deri ürünlerde rengin öneminden bahsedeceğiz.

Çoğunlukla sonbahar ve kış aylarında ortaya çıkan deri giyim ürünlerimizin temizliğini ihmal ediyoruz ve temiz kalmasını istiyoruz. Yoğun hayat temposunda temizliği için zaman ayıramadığımız deri ürünleri uzun süreli kullanmanın püf noktalarından biri renk seçimine dikkat etmektir. Hepimizin bildiği gibi beyaz renkli ürünler kiri oldukça belli eder. Hele ki bu ürün deri olunca temizlenmesi de bir o kadar zahmetli olacaktır. Bu nedenle deri ceket , deri mont ve deri ayakkabı gibi ürünlerde beyaz renk fazla tercih edilmemelidir.

Günlük hayatta en çok karşılaştığımız deri rengi ise siyahtır. Siyah renk, kiri belli etmez aksine kullandıkça daha güzel bir renk tonuna bürünür. Bu etkenlerin dışında da siyah renkli deri ürünler diğer kıyafetler ile kolayca kombin edilebilmektedir. Farklı olmak isteyen kullanıcılar ise genellikle taba ve bordo renkli deri ürünleri tercih etmektedirler. Bu iki renk seçeneklerinin kullanımı son yıllarda artış göstermiştir. Deri ceket ya da diğer deri ürünlerinden birini almayı düşünüyorsanız bu iki renk seçeneğini mutlaka düşünmelisiniz. Tercih edilen renk seçenekleri çoğu zaman cinsiyete göre farklılık  göstermektedir. Kadınlar, siyah , bordo ve kiremit renklerini tercih ederlerken, erkek kullanıcılar ise siyah ve taba rengi deri ürünleri tercih etmektedirler.

Deri aksesuarlarda ise en fazla tercih edilen renk siyah olarak karşımıza çıkıyor. Ancak deri aksesuarlarda tercih edilen siyah renk, gün geçtikçe yerini farklı renklere bırakıyor. Sonbahar ve kış aylarında pastel tonlarında renkler tercih edilirken, ilkbahar ve yaz aylarında daha açık tonlu ürünler tercih edilmektedir.

Sizde en şık deri ürünler için www.dericlub.com.tr  adresimizi ziyaret ederek zevkinize uygun ürünleri inceleyebilirsiniz. Diğer Blog Yazılarımız

mesaj