Deri Ürünlerindeki Deformayon ve Korunma Yöntemleri

 

Gardırobumuzun en gözde parçalarından olan deri ürünler, bakımı en zor olan fakat düzenli ve titiz bakıldığında en uzun süre kullanabileceğimiz ürünlerdendir. Sonbahar-kış mevsimde en çok kullandığımız deri mont ve ceketlerdeki en büyük problem ise yüzeylerindeki aşınmalarıdır. Gerçek deri ürünlerde, suni deriden imal edilmiş ürünlerdeki gibi soyulma görülmez.

Gerçek deri ürünler en az 2 yıl darbe ve kesici aletlerden koruduğunuz takdirde her hangi bir aşınma veya soyulma sorunu göstermezler. Düzenli olarak bakımını yaptığınız takdirde bu tarz problemler ile karşılaşmadan uzun yıllar kullanabilirsiniz. Suni deri ürünler bunun aksine daha hızlı deforme olurlar ve ne kadar düzenli bakım yaparsanız yapın tekrar onarım yapsanız dahi sonucunda çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz. Gerçek deri montlarınızı düzgün kullandığınız ve doğru sakladığınız takdirde çatlama ve soyulma yaşamazlar. Deri ceket ve montlarınız için doğru bakım önerileri hakkındaki detaylı bilgilere bloğumuzdan ulaşabilirsiniz. Bu detaylardan kısaca bahsedecek olursak, en az 6 ay da bir kez bakım yağı ve kremler ile silinmeli, aşırı ısı ve nemden uzak tutulmalı, rutubetli ortamlarda saklanmamalıdır. Yağmura veya kara maruz kaldığında nemli bir bezle kurulandıktan sonra aşırı ısıya maruz bırakılmadan kurumaya bırakılmalı ve sonrasında bakım yağları ile silinmelidir. Kullanmadığınız zamanlarda düzenli olarak katlayarak rutubetsiz ortamda darbe görmeyecek şekilde saklamalısınız. Yakın zaman tarihinde imal edilmiş deri montlar aldığınız takdirde daha uzun ömürlü olurlar.

Gerçek deri ürünlerinizi deforme olmadan uzun yılar kullanmak için bakım önerilerimizi mutlaka okumalısınız. Dericlub güvencesiyle gerçek deri mont deri ceket ve deri ayakkabı gibi ürünlere uygun ödeme koşulları ile ulaşabilirsiniz. Deri bakımı ve trendleri hakkındaki detaylı bilgileri blog sitemizden takip edebilirsiniz. 

Diğer Blog Yazılarımız

mesaj