Hangi Elbise ile Hangi Tür Deri Çanta Kullanılmalı?

 
 

Giydiğiniz kıyafeti tamamlayan aksesuarlar aynı zamanda sizin sitilinizi de belirler. Bu sebeple kıyafete son vuruşu yapmak için aksesuar seçimlerine oldukça özen gösterilmelidir. Deri çantalar kıyafeti tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Hangi tür elbise ile hangi deri çanta modelini kombinleyeceğiniz hayati önem taşımaktadır. Doğru kombinlemeyi yapabilmeniz için aşağıda sizlere ufak ipuçları sunuyoruz.


Gece Elbisesi


Önemli davetlere, düğünlere giderken giydiğiniz gece elbiseleri, sizi gece boyunca gözleri üzerinizde toplayan en önemli parçadır. Gece elbisesini daha zengin göstermek için kullandığınız çanta modeli bileğinize geçirebileceğiniz ya da elinizde tutabileceğiniz portföy bir çantadır. Şekli, türü tamamen giydiğiniz kıyafete bağlıdır. Sade bir gece elbisesi tercih ettiyseniz gösterişli, parlak bir portföy çanta ile şıklığınızı daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Ama zaten elbiseniz gösterişli ve hareketli bir parça ise daha sakin tarzda bir çanta tercih edip gösterişli halinizi tam kararında tutabilirsiniz.


Romantik Elbiseler


Romantik elbise diye bahsettiğimiz şifon bu yaz aylarında efil efil rahat, konforlu olan elbiselerdir.  Bu elbise türünü tamamlayan bir çanta ile güzel ve şık görünmek mümkündür. Bu tarz elbiseler için uygun olan çanta modeli uzun saplı istediğinizde omzunuzdan çapraz şekilde geçirebileceğiniz ya da omzunuza asıp kullanabileceğiniz türde çantalardır.

 

Spor Giysiler


Spor kıyafetler, kullanımı ve bol çeşidi ile en çok tercih edilen giyim türüdür. Spor kıyafetlere çanta seçerken dikkat edilmesi gereken klasik tür çantalara fazla kaymamaktır. Büyük spor olan deri çanta modelleri ya da spor duran baskılı portföy çantalar tercih edilebilir.


Takım Elbiseler


İş yeri gibi ciddi mekanlarda, toplantı gibi alanlarda tercih edilen takım elbiseler daha klasik tarzda çantalar kaldırır. Tercihinize göre deri çantalar takım elbiselere oldukça yakışan farklı hava katan bir tarzdır. Büyük portföy çantalar takım elbiseye uygundur. Orta boy, uzun veya kısa askılı olması sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Dikkat edilmesi durum renklerin uyumlu olmasıdır.

 

Smart Casual

 

Yeni iş giyim tarzı olarak bilinen smart casual daha çok spor giyim ve klasik giyim tarzlarının karışım halidir.  Durum bu şekilde olunca çanta seçmek, şıklığı tamamlamak daha önemli bir hal alıyor. İsterseniz klasik tarza daha fazla önem verip klasik küçük bir deri el çantası alabilirsiniz. Spor tarza eğilmek isterseniz  büyük bir çanta seçerek güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. 


Diğer Blog Yazılarımız

mesaj